Lista aktualności Lista aktualności

Sprzątaliśmy las

W dniu 20 września Nadleśnictwo Pińczów uczestniczyło w zainicjowanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę ogólnopolskiej akcji #sprzątaMY. W ramach tej akcji w 430 nadleśnictwach na terenie całej Polski na chętnych do pomocy czekały worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie.

W Nadleśnictwie Pińczów do udziału w akcji zgłosili się chętni i nauczyciele uczniowie czterech szkół podstawowych z : Stępocic, Brześcia, Dzierążni, i Opatowca. Pomogli opni posprzątać las na trenie 4 pińczowskich lesnictw. Po krótkim przedstawieniu celu akcji i podziale prac uczniowie ochoczo przystąpili do zbierania śmieci. Grupa ze Szkoły Podstawowej w Stępocicach sprzątała teren Leśnictwa Bugaj - Kompleks leśny "Świerczyna". Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dzierążni teren Leśnictwa Teresów  - Kompleks leśny "Kozubów", grupa ze Szkoły Podstawowej w Brześciu  - Leśnictwo Włochy  - Kompleks leśny "Podłęże", natomiast grupa ze Szkoły Podstawowej w Opatowcu - Leśnictwo Kazimierza - Kompleks leśny "Chrustowice".

Łącznie w akcji wzięło udział około 170 uczniów i około 30 dorosłych. Zebrali oni w sumie 79 worków śmieci, po 120 litrów każdy. Pracownicy Nadleśnictwa Pińczów stwierdzili, że bardzo pozytywnie zaskoczyła ich postawa dzieci, które z dużym zaangażowaniem zabrały się do sprzątania lasu, oraz ich świadomość, że śmiecenie w lesie jest naprawdę ogromnym problemem.
Serdecznie dziękujemy każdej osobie, która wzięła udział w akcji.