Lista aktualności Lista aktualności

Sadzenie lasu z wolontariuszami organizacji "DOTLENIENI.ORG"

W dniu 25.10.2023r. na terenie Nadleśnictwa Pińczów, współpracując z organizacją Dotlenieni.org zorganizowana została akcja sadzenia drzew w ramach wolontariatu pracowniczego. W wydarzeniu wzięli udział pracownicy firmy Capgemini z krakowskiego oddziału.

Wolontariat pracowniczy jest popularną formą włączenia się pracowników dużych firm w wydarzenia edukacyjno-ekologiczne. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazje dowiedzić się wielu istotnych informacji na temat zrównoważonej gospodarki leśnej oraz zapoznać się z pracą jaką wykonują pracownicy Lasów Państwowych.

Uczestnicy wydarzenia na terenie leśnictwa Michałów w oddziale 88d, posadzili część powierzchni przeznaczonych do nasadzenia. Na przygotowanej powierzchni posadzono 2500 sztuk sadzonek dębu szypułkowego pochodzącego ze szkółki kontenerowej w Daleszycach.

Po udanej akcji sadzenia drzew wolontariusze przejechali na teren Gospodarstwa Szkółkarskiego w Michałówie, gdzie mieli okazje zapoznać się z produkcją szkółkarską na terenie Nadleśnictwa Pińczów. Następnie wszyscy udali się do wiaty zlokalizowanej na szkółce gdzie mieli okazję zagrzać sie przy ognisku oraz napić czegoś ciepłego. Uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami.